Обговорення:МиколаВікі

Матеріал з ВікіОсвіта
Перейти до: навігація, пошук

Урок математики. 5 клас. Грущанська Алла Миколаївна. Южноукріїнськ 2010

Тема: Десяткові дроби. Дії над ними. Розв`язування вправ та задач.

Мета: навчальна: узагальнити та систематизувати знання з теми, вдосконалювати вміння учнів виконувати дії над дробами, розв’язувати рівняння та текстові задачі; розвиваюча: розвивати логічне мислення, культуру математичної мови і записів; виховна: виховувати самостійність, інтерес до математики, взаємодовіру.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань, умінь та навичок.

I. Організаційний момент.

II. Мотивація навчальної діяльності учнів.

(слайд№1)

Почнемо урок з таких слів: Вчитися можна тільки весело… Щоб перетравлювати знання потрібно поглинати їх з апетитом. Так зауважив один відомий французький письменник ХIХст. Анатолі Франс. Ці слова ми візьмемо за епіграф нашого уроку, на якому ви не просто зможете пригадати матеріал з теми «Десяткові дроби», але й цікаво, з апетитом, я сподіваюсь, проведете час.

(слайд№2)

Отже,

Тема уроку : «Десяткові дроби. Дії над ними. Розв`язування вправ та задач»

(слайд№3)

Мета уроку навчальна: узагальнити та систематизувати знання з теми, вдосконалювати вміння учнів виконувати дії над дробами, розв’язувати рівняння та текстові задачі; розвиваюча: розвивати логічне мислення, культуру математичної мови і записів; виховна: виховувати самостійність, інтерес до математики, взаємодовіру.

(слайд №4) Під час уроку я хочу стежити за емоційним станом класу. Для цього ви маєте спеціальні «смайлики настрою». З яким настроєм починаємо урок? Маємо гарний настрій,тому я впевнено можу оголосити те,що ми сьогодні з вами

влаштуємо не звичайний урок, а змагання між двома командами. Протягом теми ви мали можливість обрати командира та обрати назву своїй команді. Команда №1 – «хр – звір», команда №2 – «юні математики».

                                          .

III. Актуалізація опорних знань. Оголошується I конкурс.

(слайд №5) Він пройде у вигляді гри «морський бій». Кожний з вас знає її правила. Розпочне гру та команда, яка першою дасть правильну відповідь на поставлене запитання до обох команд.

По ковру зверек бежит То замрет, то закружит Коврика не покидает Что за зверь кто угадает?

математика:

1). Назвати розряди дробової частини.

2). Сформулювати правило додавання десяткових дробів.

Українська мова: 1). Слово день у множині І прийменник про при Якщо разом їх з` єднати Будем в річці ми купатись. (Дніпро) 2). Я числівник, як годиться, Два нулі і одиниця. Безліч лиць додать до них, Буду містом головним. (столиця) Історія України 1). Будівля в Січі, де жили козаки. (курінь) 2). Козаць військо (Кіш)За правильні відповіді команди отримують якорі. Молодці! Пограли та нагадали основні правила з даної теми. Поки розрахункова комісія опрацює дані, ми з вами усно порахуємо та нагадаємо ще основні правила(слайд №6) .

                                     6,58*10                                    13:100
                                     32.97*1000                               56,87:10   
                                     57*0,1                                         38,1*0,001 
                                    84,6:0,1                                         54:0,01
                                    239,16:0,001                                67*100

Якими ж правилами ви користувались при виконанні цього завдання? Надаємо слово розрахунковій комісії.II конкурс. Робота в парах.(слайд №7)

Перевірити та виправити помилки Петрика Тяпляпкіна. У вас буде можливість самим набрати вірну самим відповідь, але тільки після виконання завдання в зошити.

               1,27*1,8=22,86                          48,192:0,12=4,16                  

Висновик: якими ж правилами ви користувалися ви і які допустив помилки? (Сформулювати правило множення та ділення десяткових дробів.) Розрахункова комісія проглядає правильні відповіді на моніторах і підводить підсумок I і II конкурсів. Розв язування впрв та задач.III конкурс – капітанов (слайд №8), але їм обов`язково допоможете ви. На моніторах – приклад на всі дії. Кожен розв язує самостійно, капітан перевіряє, допомагає та виправляє разом з вами помилки. Тільки після отримання у всіх правильної відповіді команда є переможцем цього конкурсу. ( якорь, самі набирають відповідь) Висновок: нагадайте порядок виконання дій. (слайд№9) Поки працює розрахункова комісія розв`яжемо рівняння: (слайд №10).

                                1,1(х +0,14) = 2,5

Хвилинка – веселика. Я знаю .що ви вивчаєте рос.мову. Давайте доведемо, що р. мова без математики не існує. Вставьте замість крапок числа так, щоб утворились слова (слайд №11).

                                  … а                                      …г
                       …я                                     Р…а  

(слайд №12) Результати опрацьовує та оголошує розрахункова комісія.

 конкурс   Домашнє завдання.(слайд №13)

Команди отримали дом. завдання: скласти задачі з теми(слайд №14) Задача №1. 1). Івасик зібрав 140 кг яблук і груш, з них 0,24 становили груші. Скільки кілограмів груш зібрав Івасик? 2). На сніданок Вінні - Пух з`їв 0,7 барильця меду. Скільки кілограмів меду було в барильці, якщо Вінні - Пух з`їв 4,2 кг меду?( слайд №15) Висновок: до якого виду задач ? За цей конкурс кожна команда отримує один якорь. Працює розрахункова комісія. Тим часом спробуємо наші знання узагальнити та систематизувати. Надамо слово Богзі М. (слайди № 17 - №22) Оголошує результати розрахункова комісія.

Інтерактивна вправа:      Я дізнався…
                                          Я закріпив…
                                         Я узагальнив…
                                        Я систематизував…

Вчитель оголошує оцінки.

 Підсумок уроку. Рефлексія.
Дом. завдання:  П. 31, ДОМАШНЯ КОНТРОЛЬНА РОБОТА

Стаття Обговорення Правити Історія Перейменувати Спостерігати Alla1736 Моя сторінка обговорення Мої настройки Список спостережень Ваш вклад Закінчення сеансу Навігація Головна сторінка Запитання, відгуки Поточні подіі Нові редагування Випадкова стаття Довідка Підтримка Пошук

Інструменти Посилання сюди Пов'язані редагування Завантажити файл Спеціальні сторінки Версія для друку Постійне посилання Організатор проекту

Партнер проекту

Асоціація УРАН


Остання зміна цієї сторінки: 17:16, 24 червня 2010. До цієї сторінки зверталися 13 раз

Особисті інструменти
Засновник проекту
Партнер проекту