Онлай дрес-код

Матеріал з ВікіОсвіта
Перейти до: навігація, пошук

Зміст

Електронна скринька (e-mail)

Робочий e-mail складається з прізвища та імені (ініціалів) латиницею. Але якщо давно створений e-mail складається з 2-3 символів, звичайно - це набагато зручніше. В такому випадку, листуючись, обов'язково необхідний зрозумілий діловий підпис, що додається в кінці всіх вихідних повідомлень. Автоматичне налаштування імені відправника та підпису в кінці кожного листа існує майже в кожній поштовій службі.

Ім'я відправника повинне складатись з прізвища та імені (по-батькові), краще вказувати їх кирилицею, рідною мовою. Останнім часом деякі поштові служби відхиляють можливість створити скриньку, якщо людина вказує замість імені назву організації, видумані явні псевдоніми.

В автоматичний підпис сьогодні зазвичай професіонали в діловому листуванні додають не лише прізвище та ім'я, а й займану посаду, альтернативні e-mailи, контактний телефон, повну назву закладу (організації) та URL-адресу сайту тощо.

Ім'я учасника

Ваше ім'я учасника, наприклад, на ВікіОсвіті має починатись з прізвища (для зручності алфавітного пошуку) та імені або імені та по-батькові кирилицею (краще) або латиницею. Не припустимо на сторінках професійного характеру називатись так: Користувач:Inno4ka, Користувач:Khmelschool8, Vkurg/CiviCRM, Irynamifm, Користувач:Tanay, Лара, Іннуля, Оla, Радість, Оптиміст, Аня. Всі ніки в месенджерах, на сторінках Вікіпедій, на навчальних сервісах повинні дати уявлення про особу, що спілкується з Вами, тобто носити діловий характер. Оптимально прізвище, ім'я через пробіл. Не треба грайливостей, двозначностей, вправ на дотепність.

Чому на сторінках БЦВікі краще обирати ім'я кирилицею? З давніх часів початку існування Вікі логін/нік повинен був записуватись латиницею. А імена з прізвищами нам звично писати кирилицею. Необхідно було транскрибувати свої імена та прізвища. У випадках, коли нам необхідно знайти людину, або по телефону повідомляється ім'я та прізвище, ми наштовхуємось на проблему запису кількома способами латиницею слов'янських прізвищ (наприклад кінцеве «-ів» в прізвищі можна записати як «ei», «ey», «ej»).

Аватар

Всі аватари - ваша портретна фотографія. Стандарт - по груди, а краще взагалі тільки голова та плечі. Як на фото до паспорта. Погляд, оптимально, в кадр. На обличчі доброзичлиий вираз. Краще - посмішка. Протокольність, властива паспортному фото, зайва. Будьте безпосередні.

Власна сторінка

Опис професійної діяльності має на меті знайомство для спілкування з колегами, учнями, батьками, працівниками освіти різних рівней. Для зручності оформлення власної сторінки розроблено Шаблон : Персональна сторінка. Опис її створення в інструкціях на сторінці ВікіОсвіта:Інструкція користувача. Звичайно, заголовки ІІ рівня (підзаголовки) можна змінювати в шаблоні за власними уподобаннями. Особиста торінка мість огляд професійної діяльності вчителя, де може бути колекція зразків методичних наробок вчителя, інформація про досягнення, уподобання за межами школи. Може використовуватись для участі у професійних конкурсах, як демонстрація своєї неповторної педагогічної діяльності. Для оцінки прогресу в роботі, аналізу соєю роботи та демонстрації досягнень з метою обліку балів перед атестацією краще створити окрему сторінку - Портфоліо.

Приклад портфоліо та Шаблон:Портфоліо вчителя

Особисті інструменти
Засновник проекту
Партнер проекту